Mostarci bijesni

Nakon požara na Uborku, otpad se istresa kod jezera

Požar na mostarskoj deponiji Uborka izbio je jučer ujutro oko 9 sati, nakon čega se ubrzo proširio te zahvatio skladište, objekte i radne mašine za reciklažu.Jutros se Mostar probudio obavijen otrovnom maglom uz jak miris paljevine. Zrak u Mostaru je vrlo zagađen.Nakon katastrofe, jutros se nazire nova.

Građani i lokalni portali jutros objavljuju da se smeće odvozi i istresa na području Mostarskog jezera.Mještani Vrapčića blokirali su ulaz na jezero gdje su od jutros kamioni istresali smeće, čemu svjedoče i fotografije na društvenim mrežama.”Svaka riječ je nepotrebna, ima li iko normalan u ovom gradu!?

Dok su nama naredili zatvaranje u kuće, oni novi Uborak prave”, komentari su Mostaraca.Među mještanima Vrapčića raste nezadovoljstvo zbog informacija da bi u njihovom naselju mogla biti uspostavljena privremena pretovarna stanica za otpad, a nezvanično, najavili su okupljanje kako bi izrazili protivljenje takvom rješenju.

Smatraju da bi dodatno gomilanje otpada moglo pogoršati uslove života u naselju koje se godinama suočava s problemima povezanim s radom deponije Uborak.