Najbolji igrač kluba

Kevin Punter zvanično napustio Partizan, uskoro potpisuje za novi klub

Još nije službeno objavljeno

Najbolji igrač KK Partizan Kevin Punter od danas više nije član beogradskog kluba.

Njegov odlazak iz Partizana najavljivao se sedmicama, a danas je zvanično potvrđen na klupskim stranicama.

“Jedan je Kevin kapiten. Nakon tri nezaboravne sezone, Kevin Punter ovog ljeta odlazi iz Partizana. Doskorašnji kapiten Crno-belih i klub postigli su dogovor na osnovu kojeg će im se putevi razići. Jedan od najvoljenijih igrača Partizana u posljednje tri godine ostat će zauvijek dio crno-bele porodice! ‘Kep’, gdje god da budeš u nastavku karijere, tvoj će dom uvek biti u crno-belom Beogradu”, navodi Partizan.

Punter je u Partizan došao iz Olimpije iz Milana na ljeto 2021. godine, a naredne godine postao je tek drugi stranac-kapiten u historiji beogradskog kluba.

Još nije službeno objavljeno gdje će 30-godišnji Amerikanac nastaviti karijeru, ali evropski mediji pišu da je veoma blizu potpisivanja ugovora s Barcelonom. Dovodi se u vezu i sa prelaskom u Maccabi iz Tel Aviva.