Novak Đoković je zbog povrede predao meč polufinala Australian Opena protiv Alexandera Zvereva i to nakon što je izgubio u prvom setu u tie-breaku.
Srbijanski teniser je nakon meča izjavio da ima problema sa rupturom mišića, s čim se već borio prije nekoliko godina.
“Ruptura mišića je u pitanju. Prije dvije godine sam uspio da se nosim sa time bolje na terenu, nije mi toliko smetalo. Ovog puta to nije bio slučaj. U ovakvim situacijama morate da uradite sve što možete u kratkom roku i to sam i uradio. Imao sam dan više bez meča, mislio sam da će biti dovoljno to, ali… To nije bio slučaj, nažalost”, rekao je Đoković, pa nastavio:
“Nisam udario lopticu još od meča sa Alkarazom do sat vremena pred meč danas. Uradio sam sve što sam mogao da sredim rupturu mišića koju sam imao. Lijekovi, steznici, rad sa fizijom… pomogli su donekle danas, ali krajem prvog seta sam krenuo da osjećam sve više i više bola i bilo je to previše da se nosim sa time u tom trenutku. Nesretan kraj, ali sam pokušao”.