oštar odgovor

Konaković: Izetbegović i Komšić su otvorili vrata dolasku policije iz Srbije, ratificirali sporazum, a danas bezočno lažu!

Sporazum između Vijeća ministara BiH i Vlade Republike Srbije o policijskoj saradnji ratificiran je u mandatu Bakir Izetbegović i Željko Komšić u Predsjedništvu BiH i oba doma Parlamenta BiH za vrijeme njihovog suverenog vladanja političkom scenom u BiH, izjavio je Elmedin Konaković, ministar vanjskih poslova BiH i predsjednik Naroda i pravde. Konaković se oglasio nakon niza reakcija na informaciju da će srbijanski policajci zajedno sa entitetskom policijom RS učestvovati u održavanju sigurnosti tokom turističke sezone, nakon čega je srbijanski ministar Ivica Dačić odlučio da odustane od takve saradnje. No, Konaković upozorava da oni koji se sada tome protive zaboravljeju činjenice.

  • Sporazum kaže da dvije strane mogu u skladu sa nacionalnim zakonodavstvom formirati zajedničke timove, kadrovski i materijalno-tehnički se pomagati, a daje i mnoge druge mogućnosti. Nacionalno zakonodavstvo daje MUP RS velike ovlasti jer je tako uređena naša domovina. Bakir i Željko su dakle stavili paraf na širok pojas moguće saradnje MUP RS i MUP Srbije i tako omogućili da MUP Srbije vršlja po BiH kad god poželi i kad to sa MUP RS dogovori. Danas kritikuju, galame, viču, izmišljaju i optužuju Trojku. Mislite da samo nisu znali šta usvajaju i potpisuju ili su znali, a ipak podržali? Iako često izgledaju kao dva minderaška populistička političara koja ne znaju o čemu govore i šta rade ODGOVORNO TVRDIM DA SU ZNALI, A IPAK SU PODRŽALI!

Zašto danas tako glasno i bez stida lažu?

Zato što to rade stalno.

Tako su nas slagali kad su nas skinuli sa puta u NATO na put saradnje sa NATO-om.

Tako su nas slagali kad su dogovarali da ne idu sa legalnim zahtjevom za reviziju presude protiv Srbije i kad su počinili veliku izdaju!

Lažu kao što su lagali za helikopter u Trebinju, vojne kadete koji su dolazili i u njihovim mandatima i mnogo toga još.

Lažu jer to donosi glasove, mandate, velike plate i uticaj kojim se bogate članovi i pripadnici njihovih organizacija, sve dok narod u našoj zemlji sve teže živi i dok narod iz naše zemlje odlazi.

Za sve loše što su uradili, a mnogo toga lošeg su uradili, koriste paravan lažnog patriotizma, kod naših ljudi igraju na emocije i osjećaje.

Lažu jer to pokreće armiju botova i uhljeba na mrežama koji kasnije prijete, psuju žene i djecu, žive i mrtve svima koje oni nanišane.

Prva slika informacije kad je i kako sporazum ratificiran.

Ostale slike tekst sporazuma.

Sda/Df i ovi nadničari/plaćenici, razni smajići, emrići i druge sitne trgovačke duše još jednom lažu bez stida.

P.S.

Sporazum je napisan i dogovoren u Beogradu naravno.”