BiH

Vlada USK nastavlja podršku obilježavanju godišnjice genocida u Srebrenici

Unsko-sanski kanton i ove će godine pružiti institucionalnu i organizacijsku podršku obilježavanju 11. jula – 31. godišnjice genocida nad Bošnjacima u Srebrenici – potvrđeno je na sastanku premijera Unsko-sanskog kantona Mustafe Ružnića s predstavnicima Organizacionog odbora za obilježavanje godišnjice genocida i Udruženja žrtava i svjedoka genocida.

Predsjednik Organizacionog odbora Hamdija Fejzić upoznao je premijera s tokom priprema za obilježavanje Međunarodnog dana sjećanja na genocid u Srebrenici, koji se obilježava u skladu s Rezolucijom Generalne skupštine Ujedinjenih nacija, te zahvalio Unsko-sanskom kantonu na kontinuiranoj podršci organizaciji komemorativnih aktivnosti i pomoći Srebreničanima.

Fejzić i predsjednik Udruženja žrtava i svjedoka genocida Murat Tahirović istakli su da, zahvaljujući podršci iz Unsko-sanskog kantona, među učesnicima obilježavanja svake godine najveći broj dolazi upravo iz Krajine kako bi odali počast žrtvama genocida i iskazali solidarnost sa Srebreničanima.

Premijer Ružnić potvrdio je da će Vlada Unsko-sanskog kantona i ove godine podržati aktivnosti obilježavanja godišnjice genocida, kao i projekte usmjerene na njegovanje kulture sjećanja.

– Srebrenica ima posebno mjesto u srcu svakog Krajišnika. Mi smo srcem dijelom Srebreničani. Uvijek ćemo čuvati uspomenu na žrtve i pomagati povratnicima – poručio je premijer Ružnić.