Prva reakcija Tysona Furyja nakon poraza od Oleksandra Usika donijela je negodovanje britanskog teškaša na sudijske odluke koje su išle u korist njegovog rivala.
Oleksandr Usik sinoć je jednoglasnom odlukom sudija potpuno zasluženo savladao Tysona Furyja i ostao neprikosnoveni svjetski prvak u najvažnijim teškaškim kategorijama.
Dok je za mnoge jednoglasna sudijska odluka označavala ispravno bodovanje borbe u Saudijskoj Arabiji, Tyson Fury se nakon borbe čudio rezultatima nezadovoljan sudijskom odlukom.
U pratnji sina Princea Fury je odgovorio na pitanje šta misli o borbi.
“Kunem se Bogom, mislio sam da sam pobijedio za najmanje tri runde”, prokomentarisao je Fury ukratko borbu u ringu.
https://x.com/IFLTV/status/1870659078583636343?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1870659078583636343%7Ctwgr%5Ec564e507e0fa10970dc9d41b4a87459881135589%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Fwww.klix.ba%2Fsport%2Fborilacki-sportovi%2Ffury-iznenaden-rezultatima-borbe-kunem-se-bogom-mislio-sam-da-sam-pobijedio-za-najmanje-tri-runde%2F241222029
Na konferenciji za medije ponovio je svoj stav ispričavši da je isto doživio i tokom prve borbe s Usikom.
“Bio sam siguran da sam ispred njega. Mislio sam da sam dobio obje borbe protiv njega, a otišao sam kući s dva poraza. Uvijek ću vjerovati da sam pobijedio u toj borbi. Ipak, ako ne možete ostvariti nokaut, ne možete ni garantovati da ste pobijedili”, dodao je Britanac.