poziv

Dodik poziva opoziciju da ne izlaze na izbore po Schmidtovom zakonu

Predsjednik SNSD-a Milorad Dodik rekao je danas da ova stranka predlaže ostalim partijama u Republici Srpskoj da ne učestvuju na predstojećim lokalnim izborima.

“Naš prijedlog je da se na izborima ne učestvuje po zakonima, odnosno odlukama koje je predložio Christian Schmidt”, rekao je Dodik nakon sjednice Predsjedništva SNSD-a.

On je rekao da je neophodan dijalog sa opozicijom o ovom pitanju, dodajući da ostaju pri donošenju Izbornog zakona RS po kojem je potrebno organizovati izbore.

“To je moguće obezbijediti samo ako sve partije prihvate da Republika Srpska ima pravo da provede izbore po svom izbornom zakonu”, istakao je Dodik, dodajući da je samo na taj način moguće obezbijediti subjektivitet izbornog procesa.